Wylewki samopoziomujące - Wylewki betonowe

Przejdź do treści

Menu główne:


Wylewki samopoziomujące


Rozpoczynając budowę domu marzymy zwykle o tym, by finalnie prezentował się on doskonale. By tak jednak się stało nie możemy pokpić początkowo pewnych etapów prac takich jak chociażby wylanie odpowiedniego fundamentu czy też wylewki podłogowej w domu. To właśnie dzięki solidnemu wykonaniu takich elementów w późniejszym czasie będziemy mogli się doskonale w domu urządzić i mieszkać w nim tak, jak sobie marzyliśmy. Wylewki są więc jednym z najważniejszych elementów, na które trzeba w początkowej fazie zwrócić uwagę.
Samopoziomującą wylewkę wykonuje się bardzo łatwo. Oczywiście relatywnie łatwo dla osób, które na co dzień mają jakąkolwiek styczność z takimi właśnie pracami technicznymi. Składa się na cały ten proces kilka etapów.
W kroku pierwszym przygotowujemy podłoże, ustalamy wysokość wylewki, oddzielamy specjalną taśmą ścianę tworząc szczelinę dylatacyjną. Drugi krok to wykonanie pomiarów z poziomicą. W kolejnym etapie możemy przystępować już do właściwej pracy czyli do wylania naszej masy. Zwykle jest to masa anhydrytowa. Jej wylanie nie jest niczym szczególnie trudnym. Będziemy rzecz jasna musieli jeszcze odpowietrzyć wylaną przez nas masę co sprawi, że wylewka będzie jeszcze solidniejsza i fachowo wykonana. Po stwardnieniu wylewki zwykle dopiero po okresie do 2-3 tygodni możemy rozpoczynać dalsze prace takie jak układanie posadzek i podłóg.

wylewki samopoziomujące

Ten solidny sposób jest dziś powszechnie używany. Dzięki płynnej masie nie ma mowy, by coś poszło nie tak. Wszystkie podłogi wykonane w ten sposób będą trwałe na długie lata i nie będziemy mieli potrzeby ich poprawiać. Najważniejszym etapem całości co oczywiste jest utrzymanie odpowiedniego poziomu. To od niego w dużej mierze zależy czy będziemy zadowoleni z efektu wykonanych przez nas prac. W przypadku firm zewnętrznych, które zatrudnimy nie będzie z tym zapewne problemu. Wiele z nich dokonuje również pomiarów laserowych. Dzięki temu ogranicza się do kompletnego minimum ryzyko popełnienia błędy przy tego typu pracach budowlanych.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego