Wylewki mixokretem - Wylewki betonowe

Przejdź do treści

Menu główne:


Wylewki mixokretem


Na rynku usług remontowo-budowlanych coraz większy udział stanowią firmy wykonujące wylewki. Wybór techniki wykonania wylewki zależności od powierzchni pomieszczenia. Obecnie najpopularniejszą metodą jest wykonanie wylewki mixokretem. Mixokret jest urządzeniem mieszającym składniki wylewki po podającym je pod ciśnieniem do wskazanego miejsca, gdzie mieszanka może być w sposób dowolny uformowana na podłożu, aż do uzyskania odpowiedniej grubości. Technika ta jest niezwykle przydatna na dużych przestrzeniach, gdzie wykonawcy zależy na wylaniu możliwie największej powierzchni w najkrótszym czasie. Różnica pomiędzy wylewkami wykonywanymi mixokretem a tymi ręcznymi jest ogromna. Jeden zespół w ciągu jednej zmiany jest w stanie wykonać około 200 metrów kwadratowych wylewki mixokretem, w przypadku wylewki robionej ręcznie rzadko udaje się wykonać powierzchnię większą niż 60-70 metrów kwadratowych. Należy w tym miejscu wspomnieć, iż mixokret cechuje się dużą wydajnością, jak i zasięgiem. W ciągu godziny udaje się wytworzyć około 5 metrów sześciennych wylewki, dzięki wytworzeniu odpowiedniego ciśnienia, dzięki systemowi przewodów, wylewkę można dostarczać na wysokość do 80 metrów w górę, jak również na odległość około 150 metrów w poziomie. Coś, co warte jest wspomnienia – wylewki mixokretem są tanie w wykonaniu, nie licząc kosztów mieszanki, koszty eksploatacji urządzenia są dosyć niskie, chociażby ze względu na niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną.

wylewki mixokretem

Wylewki mixokretem w nietypowych inwestycjach?
Wieloletnie doświadczenie z wykorzystaniem mixokretu pozwala stwierdzić, iż urządzenie te jest niezastąpione podczas wielu inwestycji, uwzględniając nawet najbardziej nietypowe realizacje. Jeżeli są odpowiednie warunki zewnętrzne do wykonywania wylewki, tj. temperatura jak i wilgotność otoczenia mieści się w przedziale zalecanym przez producentów materiałów, z których składa się mieszanka, to wylewki mixokretem można wykonać niemalże wszędzie, pod warunkiem oczywiście, iż podłoże będzie dobrze oczyszczone. W miejscu występowania spadów jak również nietypowych kształtów położenie wylewki nie powinno stanowić dużego problemu dla doświadczonych pracowników.

Korzyści stosowania mixokretu.
Jak powszechnie wiadomo, wylewki mixokretem jeżeli są położone w sposób prawidłowy, są niesamowicie trwałe, przy czym koszty eksploatacji takich podłóż jest dosyć niski. Co warte jest zauważenia – wylewki są niezwykle odporne na zabrudzenia, przez co długo zachowują świeży wygląd. Nie można zapominać o tym, iż ze względu na strukturę wylewki, czyszczenie jej jest niezwykle proste i tanie. Dzięki mechanicznemu zacieraniu udaje się uzyskać powierzchnię niemalże gładką, przy czym niezwykle odporną na ścieranie. Jest to szczególnie ważne w miejscach, gdzie przetacza się duże ilości towarów, chociażby w magazynach czy obiektach przemysłowych. Stosowanie wylewek pozwala także na sprawniejsze zagospodarowanie powierzchnią podłogi, dzięki możliwości zatopienia w niej chociażby przewodów kanalizacyjnych  czy też wodnych. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, iż dla osób decydujących się na ogrzewanie podłogowe wykonanie wylewki jest jednym z lepszych sposobów na zabezpieczenie kanałów grzewczych. Nawet wykonując wylewki na dużych powierzchniach zawsze jest czas na wykonanie dyletacji, zanim mieszanka stanie się twarda i wykonanie tego procesu stanie się bardzo utrudnione, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na wytrzymałość wylewki.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego