Wylewki betonowe - Wylewki betonowe

Przejdź do treści

Menu główne:


Wylewki betonowe


Wylewka betonowa w domu jest jednym z ważniejszych elementów, którymi będziemy się zajmowali w trakcie wykonywania naszego domu. W wielu wypadkach oczywiście zlecimy takie prace wykwalifikowanej firmie, która wykona je z pewnością w sposób solidny. Generalnie jednak w przypadku takich kwestii jak wylewki również mocno zmieniła się ich technologia wykonania przez lata i dziś mamy do czynienia z niezwykle dobrymi rozwiązaniami, które właśnie przez takie firmy są stosowane.

Czym jest wylewka betonowa?
To w zasadzie najprostsza z możliwych wylewek. To mieszanka cementu, kruszyw i dodatków w odpowiednich proporcjach, które gwarantują wytrzymałość na doskonałym poziomie. Co ważne możemy taką mieszankę wykonać również samodzielnie w czasie budowy, choć znacznie popularniejszym rozwiązaniem jest jej dostarczenie prosto ze składu budowlanego. Zdecydowanie wylewki takie mimo upływu wielu lat nadal są powszechnie stosowane w budownictwie z racji na swoje niesamowicie dobre właściwości, które dla wielu innych typów wylewek są niedoścignionym ideałem. Szerokie zastosowanie oraz oczywiście stosunkowo niski koszt sprawiają, że ten rodzaj wylewek jest również w naszym kraju często stosowany.

wylewki betonowe

Gdzie i jak ją wykonać?
Ten typ wylewek doskonale nadaje się praktycznie wszystkich pomieszczeń w Twoim domu. Należy pamiętać, że aby wylewka taka posiadała wszystkie swoje właściwości powinna mieć grubość przynajmniej 7cm. Dzięki temu zachowa wszystkie swoje właściwości takie jak odporność na zgniatanie i ściskanie. Wylewka betonowa jest w zasadzie najsilniejszą ze wszystkich, które obecnie mamy na rynku. Sprawia to, że są powszechnie stosowane nie jedynie w zamkniętych pomieszczeniach, ale także na zewnątrz. Wszędzie tam, gdzie chcemy by podłoże uzyskało odpowiednio dużą nośność ni było odporne na zgniatanie takie właśnie wylewki znajdą zastosowanie i będą doskonałym wyborem. Oczywiście są one również tworzone w przypadku hal przemysłowych, magazynów wielko powierzchniowych i w innych budynkach typowo komercyjnych, gdzie to właśnie wytrzymałość ma pierwszorzędne znaczenie.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego