Śląsk zagłębie firm - Wylewki betonowe

Przejdź do treści

Menu główne:


Śląsk zagłębie firm posadzkarskich  


Uprzemysłowiony Śląsk.
Śląsk jest jednym z najbardziej uprzemysłowionych obszarów naszego kraju. Rozwijający się przemysł wymusza na inwestorach konieczność tworzenia nowych obiektów, takich jak szlaki komunikacyjne,  fabryki oraz centra logistyczne. Budowa każdego obiektu przemysłowego czy też handlowego wiąże się z koniecznością zaangażowania specjalistów zajmujących się wylewkami. Najpopularniejsze są tutaj oczywiście wylewki maszynowe Śląsk, proces ten w odróżnieniu od wylewek robionych ręcznie, cechuje się dużo szybszym a przede wszystkim dokładniejszym wykonaniem. W ciągu jednego dnia jeden zespół jest w stanie wykonać wylewkę na powierzchni nawet 200 metrów kwadratowych! Jak więc widać, decydując się na wylewki maszynowe Śląsk, oszczędza się nie tylko czas, lecz także środki finansowe, które w późniejszych latach byłyby pochłonięte na bieżącą eksploatację. Na przestrzeni ostatnich lat technika wykonywania wylewek sporo się zmieniła. Dzięki dokładnym pomiarom wiadomo dokładnie, jaka ilość materiału będzie potrzebna, technice zawdzięcza się także sposobność niwelowania wszelkich nierówności, z dokładnością oscylującą w okolicach milimetra. Wbrew pozorom, różnica dwóch-trzech milimetrów w ogromnej przestrzeni może mieć ogromne znaczenie, chociażby przy montażu regałów magazynowych.

magazyn

Śląsk zagłębie firm posadzkarskich  
Niezależnie od charakteru obiektu, w którym będą wykonywane wylewki, niezwykle istotne jest zachowanie wysokiej jakości. W przypadku większości obiektów można wykorzystać zarówno wylewki cementowe jak i antrahydowe. Są jednak miejsca, gdzie wylewki antrahydowe nie są zalecane. Są to przede wszystkim miejsca charakteryzujące się wysoką wilgotnością. Wynika to z faktu, iż wylewki antrahydowe są niezwykle higroskopijne, co oznacza, że pochłaniają wilgoć z otoczenia. Proces ten nie pozostaje bez wpływu na jakość wylewki, częściej dochodzi do pęknięć i odkształceń. Decydując się na  cementowe wylewki maszynowe Śląsk, należy pamiętać o konieczności wykonania zbrojenia.

Korzyści, jakie niesie ze sobą solidna wylewka.
Dobrze wykonana wylewka odwdzięcza się niezwykle wysoką wytrzymałością i odpornością na ścieranie. Dla estetów niezwykle ważny jest również fakt, iż dobra wylewka jest odporna na zabrudzenia a także łatwa do utrzymania w czystości. Każdy, kto eksploatuje obiekt z dobrze wykonaną wylewką wie, iż koszty jej czyszczenia jak i konserwacji są dosyć niskie, co ma znaczenie w obiektach intensywnie eksploatowanych, narażonych na oddziaływanie różnych czynników szkodliwych. Należy także pamiętać o tym, iż w wylewkach można umiejscowić przewody wodne oraz kanalizacyjne. Istnieje także możliwość poprowadzenia przewodów grzewczych, stanowiących element ogrzewania podłogowego. Zatapiając przewody w wylewce oszczędza się nie tylko miejsce na powierzchni, lecz także zmniejsza ryzyko uszkodzenia w efekcie nieprawidłowo wykonywanej pracy.

Czy wylewkę można wykonywać w każdych warunkach?
Fachowcy ze Śląska wykonują wylewki tylko w odpowiednich warunkach. Najistotniejszym czynnikiem determinującym dobre wykonanie wylewki jest bezsprzecznie temperatura otoczenia. Najbardziej optymalna jest tak w zakresie pomiędzy 5 a 25 *C. Trzeba także pamiętać o odpowiedniej wilgotności podłoża. Sprawą oczywistą jest konieczność zastosowania izolacji, jednakże  wykonanie wylewki przy bardzo wysokiej wilgotności powietrza może skutkować utratą trwałości. W przypadku dużych powierzchni.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego